Держпідприємства Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства постійно на високому рівні дбають про дотримання правил охорони праці лісівників. Адже життя та здоров’я людини – це найвища цінність.
Таке надважливе питання стану охорони праці у підвідомчих підприємствах управління озвучив у своїй доповіді головний спеціаліст ВОУЛМГ Сагалатий В.В. під час засідання колегії Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, що відбулось у квітні під головуванням начальника ВОУЛМГ А.О. Бондаря.
- Наприкінці минулого року відбулась досить важлива подія - постановою Кабінету Міністрів схвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні та затверджено план заходів щодо її реалізації. Впровадження цього плану (а це 17 пунктів) починається вже з цього року. Це ідентифікація ризиків різних галузей економіки, застосування ризикоорієнтовного підходу, визначення ефективності реформування систем управління охороною праці. У 2021 році планується, що за європейськими стандартами безпеки та гігієни праці мають запрацювати всі суб’єкти господарювання, в тому числі і лісова галузь, - зазначив Василь Васильович.
У лісовому господарстві ще з 2015 року розпочали впровадження «Системи управління охороною праці та ризиками». Ці нормативно-правові акти підприємств містять карти ризиків на робочих місцях.
Тенденція до нещасних випадків зменшується. У 2018 році нещасних випадків на держпідприємствах Вінницького ОУЛМГ не сталось.
На лісогосподарських підприємствах управління зараз працює 1668 робітників, із них 280 жінок, майже третина працюють на роботах з підвищеною небезпекою. Велику частину (72% - в лісозаготівлі, близько 40% - в переробці деревини, також в інших видах діяльності) виконують підрядні бригади.
Значна частина нещасних випадків припадає на лісозаготівельні роботи, а контингент травмування - це лісоруби та майстри лісу в рівній пропорції. Лісосічні та вантажно-розвантажувальні роботи завжди були не лише фізично важкі, а й найнебезпечніші серед інших видів робіт у лісовому господарстві. В аналізі виробничого травматизму за видами робіт перше місце посідають лісосічні роботи (25 нещасних випадків за 15 років), далі йдуть складські (вантажо-розвантажувальні) роботи (12 випадків).
За 2018 рік у держпідприємствах ВОУЛМГ проведено 474 обстеження з охорони праці, у результаті яких виявлено та усунено порушення, на забезпечення засобами індивідуального захисту витрачено 938 тис. грн., на навчання з охорони праці витрачено 680 тис. грн.
З початку цього року управлінням Держпраці у Вінницькій області були проведені перевірки у Хмільницькому, Тульчинському, Бершадському, Чечельницькому лісогосподарських підприємствах.