22 Груденя 2022

Щороку з настанням холодів лісівники Вінниччини розпочинають зимову підгодівлю диких тварин. Регулярно розвозять корми у годівниці та підгодівельні майданчики лісівники та єгері в усіх лісництвах ДП «Вінницький лісгосп». Це допоможе тваринам пережити холод, зберегти сили для розмноження, росту молодняка і стримає від міграції у пошуках поживи.
Усього за літньо-осінній період лісництвами «Вінницький лісгосп» було заготовлено 124,5 тонни сіна, 17 тисяч 400 штук гіллячкового корму (зелені віники), 115 тонн коренеплодів, концентровані корми (зерно ячменю, кукурудзи). Це досить великий запас провізії, адже більшу частину їх має дістатися нашим велетам тваринного світу лісів Вінниччини - зубрам.
Нагадаємо, що за результатами минулорічного обліку на території лісових угідь теперішнього Вінницького лісгоспу нараховувалося 111 голів зубра європейського - червонокнижного виду, найбільша популяція якого мешкає саме на Вінниччині.
За словами головного мисливствознавця ДП «Вінницький лісгосп» Володимира Ткача, з цього об’єму кормової бази суто для зубрів заготовлено 116 тонн сіна, 36 тонн кукурудзи, 600 кг солі, коренеплоди (буряк кормовий). 
Також у лісових угіддях підгодівлю організовують для кабана, козулі, зайця, оленя плямистого, підгодовуються у місцях викладення кормів птахи, гризуни та інші мешканці лісів. Регулярно розвозять корми у постійні, звичні для тварин підгодівельні майданчики, годівниці, куди тварини не бояться підходити і знають, що там їх чекають ласощі. Фахівці наголошують, що це має бути саме підгодівля, а не повноцінне годування, щоб у тварини не послаблювалися природні інстинкти і навички самостійного добування їжі.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ